Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Látogatottság
Indulás: 2007-07-03
 


 Isztria

Jellemző árak:
1 liter tej: 5 kn
0,75 kg kenyér: 5 kn
1,5 liter ásványvíz 5 kn
1 Magnum jégkrém strandon 11,5 kn
1 gombóc fagyi: 5 kn
1 kg barack: 20 kn
1 kg paradicsom 20 kn
1 cső főtt kukorica 10 kn
1 sör étteremben 15 kn
1 sör boltban 5-10 kn
1 üveg bor boltban: 20-40 kn
1 liter almalé boltban 9 kn
1 pizza 25-40 kn
1 melegszendvics 16-18 kn
1 hotdog 7 kn
Egytálétel étteremben 30-60 kn
1 kávé 4 kn
Képeslap 2 kn
Nyilvános WC 2 kn
Strandcipő 60 kn
Hajókirándulás halétellel egy főre 160 kn
üdítők (0,5l), étteremben: 15 - 20 kuna

üdítők (0,5l), boltban: 7 kuna

üdítők (0,2l), étteremben: 12 - 15 kuna

ásványvíz: 5 kuna

Karlovacko sör (0,5l), étteremben: 12-15 kuna

Karlovacko sör (0,5l), boltban: 6kn + betét 2-3kn

 

kenyér (1kg) 6 kuna

cevapcici: 55 - 65 kuna

spagetti: 30 - 40 kuna

pizza (méret szerint): 20 - 50 kuna

pizza szelet: 7-10 kuna

tintahal: 60 kuna

2személyes grill tál (3-4-en is jóllakhatnak belőle): 140 kuna


A parkolási díj általában 4-6kn/óra/szgk.

A nagyobb városokban:

  • Porec kikötő: 6kn/óra (min. 1 óra)
  • Rovinj kikötő: 6kn/óra
  • Pula belváros: 4kn/óra
  • Opatija kikötő: 5kn/óra

Tipp! A 25-40 asztallal rendelkező, frekventált helyen lévő éttermek általában drágábbak, mint a kisebb vendéglők, ahol csak 8-10 asztalnál van kiszolgálás.

Isztria, a csodálatos, színes félsziget Horvátország nyugati részén terül el, 90 km hosszú és 60 km széles, a Horvátországban nyaralók legkedveltebb régiója. Történelmi városok, álmos halászfalvak, gazdag szabadidő kínálat és az Adria tiszta, türkizkék vize, valamint a gazdag mediterrán zöld növényzet évről évre egyre több látogatót vonz.



Opatija (Abbázia)

Ha Magyarországról közelítünk, szinte biztos, hogy Rijekánál (Fiume) érjük el az Isztriai-félszigetet. A viharos történelmű, számtalan korábbi gazdát magáénak tudható 170 ezres város – Zágráb és Split után - a harmadik legnagyobb horvát település. Első pillantásra csalódás: a századfordulós hangulat helyett ipari épületek, daruk és a szocializmus virágkorából származó toronyházak dominálják a partot. Úgy döntünk, nem állunk meg. A fürdés amúgy is kockázatos, állítólag itt legmocskosabb az Adriai-tenger. Rijeka nem az idegenforgalomból szándékozik megélni: azon dolgozik, hogy a közép-európai térség meghatározó tengeri kikötője legyen.


 

 

 

A néhány kilométerrel odébb levő Opatija (Abbázia) azonban igencsak kellemes helynek tűnik. Kiemelkedő látnivalók nincsenek, de a tiszta víz, a pálmafákkal szegélyezett takaros utcák, a nagyméretű régi villák, a monarchia leheletét árasztó ódivatú szállodák megérnek egy párórás sétát. Az valószínű, nyáron vannak jobb helyek is a környéken, viszont itt a szezonon kívül is el lehet tölteni néhány igencsak szép napot.

És ha már szezonról beszélünk. Mivel eddig csak jóval délebbi partokhoz volt közelebbi szerencsénk, nem olyan egyszerű ráhangolódni az isztriai „hűvösebb” nyárra. Ami azt jelenti, hogy fürdeni ugyan mindennap lehet, de sikerül elkapnunk felhős, szeles napokat, sőt olyan is van, hogy az esti kötelező balkonról való tengerbámulás csak pokróccal bizonyul kellemetesnek. Igaz, vannak napok, mikor a hőmérő higanyszála korrektül jócskán a 30 fok felé kúszik.

 

 

Lungomare parti sétány:

Prelukától Longramig tart ez a 12 kilométer hosszú csodás sétány, melynek mentén helyezkednek el Opatija legpatinásabb épületei. Az út első része 1899-re, míg második fele, amely Opatiját Longrammal köti össze, 1911-re készült el. Az Adria talán legszebb sétánya ez, mely ráadásul egy fantasztikus hangulatú séta közben hosszan belátható.



Ravni

 

 

 

Azért esett szállásügyileg a választás erre a falura, mert a katalógus nyugalmat, csendet, zöldövezetet ígért. Nos, megkaptuk maradéktalanul, és örültünk neki. Ravni „frekventált” szerepéről sokat elárul, hogy a térképek 80 százalékáról hiányzik, többek között arról is, melyet az utazási iroda útbaigazításként mellékel. Amúgy a falucska az Isztria keleti partvidékén, Labin alatt mintegy 12 kilométerrel található. Étterme, fagyizója, kávéháza, bazársora nincs, az ilyen jellegű infrastruktúrát egy apró vegyesbolt és a parti büfékunyhó jelenti. Szóval nem egy Ibiza, de aki pihenni akar, nehéz ideálisabb helyet találni. Autó alig jár, a partra vezető bozótosban szamár figyel, ügyetlen szarvasbogarak repkednek garmadával, este kézzel fogható a csend, a domboldalon húzódó házak teraszáról hosszan lehet bámulni a sötét tengeren imbolygó halászhajó-lámpákat, a szemben levő Cres szigetet és nem utolsósorban a hosszan elnyúló Rijekai-öböl vibráló fényeit.

A ravni strand a szemnek gyönyörű, sziklás, tiszta, mély, de láthatóan nem minden vendégnek jön be maradéktalanul. Különösen a hideg víztől ódzkodó elsőnaposok arcán látszik a csalódás, és a kisgyerekesek számára is messze van az ideálistól a szúrós kövek és a hirtelenül mélyülő part miatt. Amúgy hely van bőven, hála a legendás horvát betonnak. Ravnit valamiért a szörfösök is favorizálják, el lehet lesegetni őket, ahogy egyesek meghökkentően ügyesen forgolódnak, mások meg éppen ellenkezőleg, félpercenként esnek-kelnek a deszkákról.

Labin, Rabac

 

 

 

Ravni bármennyire édeni, nincs ember, aki pár napon belül ne ruccanna át a közeli „nagyvárosba”, Labinba, leginkább bevásárolni, kiülni egy kávéház teraszára, embereket látni. Labin valójában két város. A hajdani bányászváros Alsó-Labin esetünkben csak annyira érdekes, hogy itt, a stadion mellett találjuk a város legnagyobb, megjegyezhetetlen nevű szupermarketjét, amely magyar szemmel nem egy nagy durranás, de Ravni vegyesboltjához képest maga a fogyasztói társadalom jelképe. (Jellemző árakat lásd a cikk végén.)

Sokkal több figyelmet érdemel Felső-Labin, a történelmi óváros. Kellemesen tipikus isztriai kisváros, dombtetővel, szűk, girbegurba utcákkal, kapukkal, templomokkal, sokat látott lakóépületekkel, belső udvarokkal. 5 kunáért felmehetünk Labin domináns épületébe, a 17. századi, velencei stílusban épült harangtoronyba. Nem rossz befektetés, mert a 320 méterrel a tenger felett levő teraszról remek kilátást kapunk Labinra, és nem utolsósorban a tengerre és a közeli Rabacra.

Rabac gyakorlatilag Labin fürdőhelye, attól mintegy 5 kilométerre a tengerparton. Ravnival ellentétben itt már igazi turistanagyüzem van. A hajdani halászfalu ma már jóval több mint tízezer vendéget tud egyszerre fogadni. Nem most fedezték fel, 130 éve is épültek itt villák, de a szállodasorok, kempingek, apartmantelepek már leginkább a jelenről szólnak. Rabac népszerűségének titkát nem nehéz megfejteni: A festői táj mellett a part az, amely idevonzza a hömpölygő tömegeket, s bizony Ravniből és a közeli falvakból is átjárnak ide fürdeni. Amúgy a víz itt sem sokkal melegebb, sőt kavicsos és elég gyorsan mélyül, viszont a több kilométer hosszan húzódó parton számtalan barátságos öböl és ideális napozóhely leledzik. Az sem elhanyagolandó szempont, hogy az infrastruktúra kiépítettsége az olasz partokat idézi, játszóparkokkal, bérelhető nyugágyakkal, vízi járművekkel, sőt biztonsági szolgálattal, akik a vízparti tornyokból ügyelnek a fürdőzőkre, lásd Bay Watch.

Pula

Bár az Isztria belseje is nyújt néhány csábítóan közeli megkukkantani valót – ilyen például a berami temetőkápolna haláltánc-freskói vagy a Hum mellett levő glagolita emlékpark -, mégis Pula mellett döntünk. Úgy gondoltuk, a félsziget ékszerdoboza megéri azt a 60 kilométeres utat. Nos, talán igen, de Pula egyáltalán nem az, amilyennek a képeslapok láttatni szeretnék. Az Isztria legnagyobb városa kétségkívül koncentrál az idegenforgalomra, de tudomásul kell venni, hogy eközben éli a mindennapi életét, ipari létesítményekkel, lakótelepekkel, zajjal, forgalommal, csúf és forgalmas kikötővel, böhöm nagy hajókkal, lestrapált útburkolattal.


 

 

 

A főszám természetesen a római amfiteátrum, a maga 112 méteres hosszával, 105 méteres szélességével. A létesítmény - ahol hajdan patakokban folyt az ember- és állatvér - közel kétezer év után is impozáns látvány. Aki sajnálja a 16 kunás belépőt, az a tengerrel átellenes oldalán egész közelről elsétálhat a falak mellett, s gyakorlatilag teljes bepillantást kaphat az amfiteátrumba. A belépővel annyival többet kapunk, hogy megállhatunk a placc közepén, kicsit átérezhetjük, milyen is lehetett gladiátornak lenni, meg megnézhetjük a küzdőtér alatti mérsékelten izgalmas múzeumot. Némileg hervasztó a hely infrastruktúrája, pottyantós vécével, gazzal, műanyag székekkel, pavilonbüfével.

Az úgynevezett fellegvár csak a kilátás miatt érdemel említést, amúgy egy partizánmúzeumot rejt a belseje, ellenben a belvárosban sétálva lépten-nyomon római emlékekbe ütközünk: városfal- és színházmaradványok, kapuk, diadalívek, oszlopok, terek, sőt egy komplett római templom, az Augustus-templom. Az az igazság, hogy a római emlékek túlságosan nagy tömegben fordulnak elő, hogy egy egyszerű gyorsvizit alkalmából fel lehessen mérni őket. Pula igazi értékei nem a felületes turistáknak, hanem a régészet, a történelem és a művészettörténet iránt komolyabban érdeklődőknek bontakoznak ki.

Ha már ott vagyunk, egy gyors pillantást a történelmi belváros szomszédságában lévő piac is megér, tengeri herkentyűivel, no meg a tengerparti és a bolti áraknál jóval olcsóbb zöldség és gyümölcsfelhozatalával. 

 

 


 
 

POREČ

A város a horvát turisztika egyik központja, mely a látnivalók igen széles skáláját kínálja az utazónak. A város arculatát, építészeti emlékeit hatezer éves történelme során illírek, rómaiak, gótok, frankok, szlávok és velencei kereskedők alakították. Az Osztrák-Magyar Monarchia idején a regionális parlament székhelye volt. A város védőszentje Mauru, a helyi születésű püspök és mártír.

Legnevezetesebb látnivaló a VI. században Eufrázius püspök által építtetett bazilika, melynek bizánci mozaikjai a kor legjelentősebb emlékei közé tartoznak. A városba érkező első turisták a Monarchia nemesi családjai voltak, akik 1886-tól látogatták rendszeresen az Adria-parti várost. Első szállodája - mely ma a város védjegye - a Riviéra szálló, melyet 1910-ben építettek. A településen megrendezésre kerülő kiállítások, koncertek jelentik a város kulturális életét, míg a szűk sikátorok között megbúvó hangulatos éttermek, olaszos pizzériák és kávézók, klubok, bárok és cukrászdák biztosítanak igazi gasztronómiai élvezetet a turisták számára.

 

               
 
               
 
               
 
 

Isztriai strandok


Opatija

 Opatijában a strand szinte egybe épült a várossal. A tengerparti sétány, és üzletsor mentén, a teljes partszakaszon lebetonozott, és kiépített strandokat találunk. Itt szinte minden szolgáltatás igénybevehető: van nyugágy, napernyő vízbicikli, zuhanyzó, WC, éttermek, és koktélbárok, rengeteg bolt, és természetesen vízimentők figyelik a teljes partszakaszt. Az egyetlen hátránya, amit már említettünk, hogy a város szerves részét képezi a strand, így a nyüzsgő parti út zajával mindenképen meg kell barátkozzunk, és a városnéző turisták is a nyugágyaink mögött sétálgatnak. Persze itt is találhatunk kevésbé forgalmas partszakaszokat, főleg a Kvarner szálló, és a kikötő felöli oldalon.


 
Moscenicka Draga

Igazán ínyenceknek való hely Moscenicka Draga. A végiglátogatott helyek közül ez nyerte el leginkább tetszésünket. A festői kisváros ölelte strand igazán kiváló: a parkoló felöl érkezve kavicsos lassan mélyülő partot találunk, majd az Isztria egyik leghangulatosabb sétánya mentén meredek sziklássá változik a part, de tucatnyi lépcső vezet a kis öblöcskékbe. Mondani se kell, hogy itt is minden szolgáltatás elérhető, a part mentén pedig ízlésesen kialakított zuhanyzók, és öltözők találhatóak. Az éttermek, bárok, és üzletek közt megbújik egy búvároktató bázis is, ha valakit a tenger mélye is érdekel.

 




Jellemző árak:
- Napernyő: 20kn/nap
- Nyugágy: 20-25kn/nap
- Zuhany (ahol fizetni kell): 1kn/30sec
- WC: 2kn

 Pula és környéke

Pula nem kifejezetten fürdőváros, de a környékén rengeteg lehetőség van a strandolásra. Tulajdonképpen a Hotel Pula mellett kezdődő partszakasztól délre lehet fürdőzni, egészen Medulinig. De vegyük szépen sorba az egyes partszakaszokat.

A Hotel Pula melletti sétány mentén, meredek sziklás a partoldal, de kis teraszokkal tagolt így szinte bárhol megmártózhatunk a tengerben. Nagyon ügyeskednünk sem kell, hiszen jó pár lépcső is vezet a vízhez. Néhány öböl is található itt, például a Gortanova ahol lassabban mélyülő kavicsos part található. Fürdőzésre alkalmas a hely, de semmilyen szolgáltatás nem található a vízparton, annak ellenére, hogy szépen kiépített maga a sétány. Csak egyetlen „Üvegtigris típusú" büfét láttunk.


Délebbre kell menni Pulától, hogy az első igazi fürdőhelyet megtaláljuk. A Verudela néven szereplő városrészen - félszigeten, már több szálloda, és igazi strand is található, minden szolgáltatással, igaz nem túl hosszú partszakaszon. A félsziget vége felé meredek sziklafal magasodik a part mentén, ezért ezt a részt tényleg csak a bátraknak ajánlhatjuk.

A Verudela félsziget határolta öböl túloldalán, a hajókikötőtől délre található a Pjescana uvala, ami magyarul körülbelül annyit jelent: homokos part. A név ne tévesszen meg senkit, mert a strand itt is kavicsos. A parton minden megtalálható: van WC, öltöző, zuhanyzó, napernyő-, és nyugágykölcsönzés, tengerparti éttermek, a gyerekeknek vízipark. Verudela strandjaihoz képest, ahol parkolóhelyet is nehéz találni, kevésbé zsúfolt.

 


 Banjole
A településen áthajtva jutunk el a következő öbölig, ahol a parti szálloda (Hotel Centinera) strandján fürdőzhetünk. A partot rendbe tartják, tiszta és kiépített, de az út menti bolton kívül nem találtuk jelét semmilyen szolgáltatásnak. A fürdőzők zöme nyílván a saját szobáját használja, ha szüksége van rá.




Kamenjak-félsziget

A Kamenjak-félszigetet azért érdemes külön is megemlíteni, mert természetvédelmi terület, egyedi növény és állatvilággal, és nagyon tagolt tengerparttal. A félsziget bejáratánál, Premantura falu határában, a behajtásért fizetni kell: motorkerékpárnak 10 kunát, személygépkocsinak 20 kunát, és így tovább, minél nagyobb a jármű annál többet. A szemetelés az egész félszigeten tilos, ezért a kapuknál szemeteszsákot is kapunk. A be- és kihajtásnál kerüljük a délelőtti, és az este 6-7 körüli időszakot, mert a látogatók zöme ilyenkor jön-megy a félszigeten, és szabályos dugók tudnak kialakulni. Sajnos a félsziget közlekedő útjai fehér kőporos zúzalékkal vannak felszórva, ezért rettenetes port kavarnak az autók. A növényzet több méteres sávban a portól fehérlik, nem beszélve arról, hogy így csak felhúzott ablakokkal lehet haladni, mert különben megfulladnánk (utána jöhet az autómosás is). Kerékpárosok ebben az időben kerüljék az utakat!

A több mint 3 km hosszú félszigeten mindenféle parttal találkozhatunk: ferdén a vízbe szakadó sziklás, apró éles - hegyes sziklás, meredek sziklafal, aprókavicsos, nagykavicsos, de vannak épített kikötők is, beton mólóval. A szerteágazó úthálózaton, a fák és cserjék között, fél napig is keresgélhetjük a nekünk megfelelő helyet. Kirándulásra, kerékpározásra, fürdésre is ajánlott célpont, különösen, ha valaki előnyben részesíti a vadregényes kikapcsolódást.

Szolgáltatások, csak elvétve találhatóak itt, mi is csak két helyet láttunk: egy zárva lévő parti bungaló-büfét, és egy bárt. Vannak viszont kilátók, elhagyott épületek, és bunkerek, de találtak itt már Dinoszaurusz csontokat is.


Medulin

A Kamenják félszigettel átellenben található Medulin, a klasszikus tengerparti üdülőváros. Igazi hosszan elnyúló homokos strand, minden szükséges szolgáltatással (nyugágy, napernyő, zuhanyzó, WC), hangulatos éttermekkel, vidámparkkal, part menti bazársorral. Sőt, többféle vizisport kipróbálására is lehetőségünk van. Annak, aki a környéken nyaral, feltétlenül ezt a helyet ajánljuk, ha szereti a minden igényt kielégítő, és nyüzsgő életet.

 

Jellemző árak Pula környékén:
- Napernyő: 20kn/nap
- Nyugágy: 20-25kn/nap
- Zuhany (ahol fizetni kell): 1kn/30sec
- WC: 2kn

Kamenjak félszigeti behajtás:
- 10kn/motorkp.
- 20kn/szgk.
- 30kn/mikrobusz
- 50kn/lakóautó
- 150kn/autóbusz
 



 Rovinj 5-6km-es körzetében kezdődnek a kiépített fürdőhelyek, és a városon áthaladva északra, még további két kemping található, mindkettő nagyon jól felszerelt stranddal. Mi a városhoz közelebbi, kb. 5km-re található kempinget próbáltuk ki. Ide bárki bemehet, nem csak a kemping lakói. Ez még nem a Limski Kanálhoz tartozó partszakasz. Ezt azért fontos megemlíteni, mert a fjordban tilos a fürdőzés a kagylótenyésztés miatt, pedig igen különleges vizű rész ez, hiszen a tenger vize keveredik a fjord tiszta édesvizével.

Innen északabbra már csak az öböl túloldalán található Vrsarban találunk strandot, de ehhez vagy hajóra kell szállnunk, vagy kerülnünk kell 50km-t.


Vrsar

Vrsarban több strand is található. A kikötő melletti bazársor, és éttermek mellett elhaladva, túl a gáton, egy parti sétány övezte lebetonozott, és kikövezett strandot találunk, ahol szintén minden szolgáltatás megtalálható. A városban ezt a Belvedere-nek nevezett partszakaszt találtuk a legszebbnek. A vízbe kiépített létrákon lehet beereszkedni, de egy kb. 50m-es szakaszon lassan mélyülő kavicsos részt is kialakítottak. A napozni vágyóknak is ideális a tájolása, hiszen nyugatra néz, így a délutáni napban sütkérezhetünk.

 


 


A kikötő túloldalánál, a kis félsziget dombja mögött, szintén található egy strand. A fű helyenként ki van égve, vagy kikopott. Leginkább a Balaton szabad strandjaira emlékeztet, oldalt kis büfével, farostlemez burkolatú zuhanyzóval, és wc-vel.

Nem lenne teljes Vrsar bemutatása, ha nem említenénk meg, hogy itt található Európa második legnagyobb naturista kempingje és strandja, a várostól délre, a Limski Kanal bejáratánál.

Tipp! Érdemes kicsit Vrsarban körülnézni, utcáiban, sikátoraiban sétálgatni, felmenni a templomdombra, mert nagyon hangulatos kis városka. A kikötő környékén nehéz parkolóhelyet találni, ezért pár száz méterrel előbb érdemes felkanyarodni valamelyik kis utcába, még az új építésű apartmanok környékén. Itt még fizetni sem kell, nem úgy, mint a hasonló távolságra lévő nagy-parkolóban.


A Zelena- és a Plava lagúna

Vrsar és Porec között két nagyon híres öböl található: a Zelena- és a Plava lagúna. Mindkét fürdőhelyről, és az itt található számtalan szállodáról megemlékezik szinte minden útikönyv. A két várost összekötő útról nyugodtan térjünk le a tenger felé, biztos lesz hol megmártózzunk. Ha nem kocsival vagyunk, akkor Porecben kisvasútra vagy hajóra is szállhatunk, amivel eljuthatunk ezekbe a gyönyörű öblökbe. Porectől délre mintegy 1,5km-re található a város legismertebb, és legnépszerűbb strandja a Gradsko kupaliste. A korábbi cikkekben felsorolt szolgáltatások itt is mind megtalálhatóak.

    
Sveti Nikola szigete

A Porecből is látható Sveti Nikola szigetre rendszeres hajójáratok visznek át a városból, de felszállhatunk egy vízi taxira is. A szigeten aztán nagyon kellemes strandok fogadják az ide látogató vendéget. Az Oliva strand már a XIX. században is fürdőhelynek volt kialakítva, a kis kör alakú mesterséges öblöcskéjével. A szigeten található szálloda szállásnak sem utolsó, de több nevezetes látványosság is található itt még, például az Adria egyik legrégebbi világítótornya, a körtorony.



Hajóval Velencébe.


Isztrián Porecből, Rovinjból, Pulából és Rabacból, továbbá a Kvarner-öbölbeli Mali Losinjból szervez Velencei kirándulásokat a Venezia Lines.

A főszezonban 50 és 64 euró közötti áron visz el minket a hajóstársaság Velencébe. Ha vissza is szeretnénk jönni, akkor 90 és 117 euró közötti díjazással kell számolni. A feltüntetett árak természetesen annak függvényében nőnek, hogy milyen messze van az indulási város Velencétől.

 

Óra
 
Naptár
2024. Május
HKSCPSV
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
<<   >>
 

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!